KAŠPERSKÉ HORY | Mikroregion Šumava Západ

KAŠPERSKÉ HORY

Nabídka

Kontakt

Ing. Jaroslav Tachovský
předseda koordinační rady

Modrava 63
34192 Kašperské Hory

E-mail:
mikroregion@sumavanet.cz

Tel: +420 602 680 178

Turistické produkty

Turistické produkty

Webkamery

Webkamery

Video

Videa z obcí

Kašperské Hory

Nadmořská výška : 730 m.n.m.

Založení : nestarší písemná památka 1330

Počet obyvatel : 1594

Velikost správního území v ha : 4 415 ha

Sídla ve správním území obce : Kašperské Hory, Červená, Dolní Dvorce, Kavrlík, Lídlovy Dvory, Opolenec, Podlesí, Tuškov, Žlíbek

Kašperské Hory – horské středisko s bohatou historií. Nad městem známá dominanta – hrad Kašperk vystavěný z rozkazu Karla IV. k ostraze zemské hranice, ochraně obchodní stezky a zlatorudných dolů. Hrad nabízí 2 prohlídkové okruhy, v sezóně duben – říjen bohatý kulturní program, dále vánoční, velikonoční a masopustní prohlídky.

Ve městě 2 muzea – vlastivědné Muzeum Šumavy s rozsáhlými expozicemi sklářství, dřevařství, dolování zlata, přírodovědné sbírky, lidové umění a sezónní výstavy, muzeum otevřeno květen – říjen. Muzeum historických motocyklů a jízdních kol se samostatnými expozicemi České dřevěné hračky a Pivovarnictví je otevřeno celoročně.

V okolí města 5 vycházkových okruhů a 2 naučné stezky vhodné pro pěší turisty i cyklisty, v zimě upravované běžecké stopy v délce 20 km a sjezdový areál s umělým zasněžováním, 3 vleky a lyžařskou školou.

Pro komfort turistů široké spektrum služeb relaxačního centra v Best Western Aparthotelu Šumava 2000, v rámci aktivní dovolené k dispozici vyjížďky na koních, tenisové kurty, půjčovna kol a lyžařských potřeb, pro večerní pobavení bowling bar. Po celý rok bohatá nabídka restauračních zařízení a ubytovací služby všech kategorií – turistická ubytovna, penziony, hotely ** - ****. Kongresová turistika – přednáškové sály s moderním vybavením v Parkhotelu Tosch****, hotelu Šumava*** a Best Western Aparthotelu Šumava2000 ****.

Po celý rok kulturní program (koncerty, výstavy, divadlo), pro lepší orientaci turistů 2 informační střediska s celoročním provozem.

 


Další informace: khory.sumava.net