BAVORSKÝ LES | Mikroregion Šumava Západ

BAVORSKÝ LES

Nabídka

Kontakt

Ing. Jaroslav Tachovský
předseda koordinační rady

Modrava 63
34192 Kašperské Hory

E-mail:
mikroregion@sumavanet.cz

Tel: +420 602 680 178

Turistické produkty

Turistické produkty

Webkamery

Webkamery

Video

Videa z obcí

Bavorský Les

Region Národního parku Bavorský les – nekonečný ráj pěších turistů a cyklistů v Bavorsku

Na největším souvislém zalesněném území střední Evropy leží region Národního parku Bavorský les. Spolu s Národním parkem Šumava na české straně tvoří Národní park Bavorský les, nejstarší národní park Německa, téměř nedotčený a původní prázdninový ráj.

Nekonečné lesy, tajemná horská jezera, pestré louky, mystická rašeliniště, romantická údolí, vrcholky hor Falkenstein, Ráchel a Luzný, lesní vzduch, který by si člověk nejraději zabalil a vzal s sebou – to je region Národního parku Bavorský les.

S obcemi Národního parku - Spiegelau, St. Oswald-Riedlhütte, Neuschönau, Hohenau, Mauth, Freyung, Grafenau, Bayerisch Eisenstein, Frauenau, Langdorf, Lindberg, Rinchnach a Zwiesel je region Národního parku Bavorský les rájem pro každého příznivce přírody a pěší turistiky. Pozvolně stoupající a svažující se horské stráně jsou přímo ideální pro pěší turistiku. Je to ca. 300 km dobře značených z největší části stinných turistických stezek, které vedou do nádherné horské oblasti. Lesní kulisy jako ze starých obrazů.

 

Motto dovolené v regionu národního parku zní: „Dovolená pro velké i malé, ve znamení rodiny. Mnoho originálních nabídek čeká na rodiny s dětmi všech věkových kategorií.“

Jednou z mnoha atrakcí v národním parku právě pro ty „malé“ je prostranství s volným pohybem zvířat a s turistickými stezkami (volné vstupné), které jsou vhodné také pro vozíčkáře a dětské kočárky. Vedou prapůvodním lesním porostem k rozlehle uspořádaným neoploceným ohradám a voliérám, ve kterých pobývají vlci, medvědi, rysové, sovy a mnoho jiných zvířat.

I kdyby mělo někdy zapršet, při návštěvě skláren Bavorského lesa nebo  muzeí, jakož i informačních zařízení a zařízení pro návštěvníky národního parku může člověk zapomenout na nepříznivé počasí. Dům Hanse Eisenmanna v Neuschönau (Hans-Eisenmann-Haus) a dům „Zur Wildnis“ v Ludwigstahlu u Lindbergu nabízí zainteresovaným návštěvníkům pohled na přírodní a kulturní krásy regionu.

Cyklistika v zeleném ráji Evropy.

Dosud to byl spíše tajný tip. Nová přeshraniční cyklistická mapa regionu národního parku s vyznačením stezek pro horská kola má výrazně otevřít pro cyklisty Národní park Bavorský les a Národní park Šumava.

Nová cyklistická mapa nabízí pro každého něco. Tak si může ambiciózní cyklista na horském kole právě tak jako rodina vybrat z tras různých stupňů obtížnosti. Aby se nikdo nepřecenil, jsou pro většinu cest přehledně sepsány výškové profily. Při výběru trasy byl kladen velký důraz na to, aby bylo možno se vrátit z výletu po vyznačených cyklostezkách, lesních cestách a málo frekventovaných vedlejších silnicích.

Jako zvláštnost se představuje okružní cesta, po které je možno objet oba národní parky přes hraniční přechody - Ferdinandovo údolí (Ferdinandsthal) u Bavorské Rudy a Bučinu-Finsterau.

Kromě toho obsahuje mapa seznam provozoven nabízejících ubytovací služby a služby pro cyklisty, jakož i informace o muzeích, nabídky pro volný čas a veřejnou dopravní síť v regionu Národního parku Bavorský les.

Výlety na kolech jsou součástí „Eldorada“. Za tím se skrývá přes 2000 km rozsáhlá síť cyklostezek v Bavorském lese,  na Šumavě a v oblasti „Mühlviertel“. Mapu stezek pro pěší a cyklostezek, a mapu stezek pro horská kola (ochranný poplatek: 2,- Eur) je možné zakoupit v turistických informačních centrech obcí národního parku a u regionu Národní park Bavorský les.

Nationalparkregion Bayerischer Wald
Kaiserstraße 13, D-94556 Neuschönau
Tel.: 08558 / 91 0 21, Fax: 08558 / 91 0 23
E-mail:     info@nationalparkregion.de

Internet: www.nationalparkregion.de