SRNÍ | Mikroregion Šumava Západ

SRNÍ

Nabídka

Kontakt

Ing. Jaroslav Tachovský
předseda koordinační rady

Modrava 63
34192 Kašperské Hory

E-mail:
mikroregion@sumavanet.cz

Tel: +420 602 680 178

Turistické produkty

Turistické produkty

Webkamery

Webkamery

Video

Videa z obcí

Srní

Nadmořská výška: 850 m/m

Založení: počátek 18. století

Počet obyvatel: 288

Velikost správního území: 2 161 ha

Sídla ve správním území obce: Srní I, Srní II, Vchynice-Tetov I

Obec Srní se nachází v centru Národního parku Šumava. V obci je dostatečná ubytovací kapacita v soukromí, penziónech, autocampu, hotelech. Hotely jsou v kategorii ***  s dobrou vybaveností včetně plaveckého bazénu. Celková ubytovací kapacita v obci je asi 1200 lůžek.

Obec Srní je proslavená romány spisovatele Karla Klostermanna (V ráji šumavském, Kam spějí děti aj.)  Ve středu obce stojí kostel postavený v roce 1805, zasvěcený Nejsvětější trojici.

Z turistických zajímavostí stojí za zmínku Vchynicko – Tetovský plavební kanál postavený v letech 1799-1801. Nově rekonstruovaný most na řece Vydře na Rechlích dává turistům představu o době, kdy se plavilo dřevo v plavebním kanále. Řeka Vydra je krásným místem s možností vycházky od autocampu Antýgl k Čeňkově Pile. Trasa je dlouhá 7 km a je vhodná svou bezbariérovostí i pro vozíčkáře. Zajímavé pohledy na šumavskou krajinu jsou z Klostermannovy vyhlídky. Z vyhlídky je pohled na údolí Vydry s horou Antýgl, údolí řeky Otavy, hora Křemelná při dobrém počasí je vidět Svatobor u Sušice.

V roce 2006 Správa Národního parku Šumava a Občanské sdružení Karel Klostermann – spisovatel Šumavy obnovilo turistům zážitkové místo Hauswaldské kaple s pramenem zázračné vody, zvané též šumavské Lurdy. Na toto místo navazuje zážitková trasa okolo Kostelního vrchu. Pro turisty jsou připraveny zastavení a s citáty Karla Klostermanna. Podél plavebního kanálu je ideální místo pro pěší turisty a pro cykloturisty.

Nedaleko obce je vyhlídková věž Poledník, za dobrého počasí je k vidění i hora Klínovec v Krušných horách nebo Alpy v SRN a Rakousku. Turisté mohou zhlédnout Tříjezerní slať, která je jednou z typických šumavských vysokohorských slatí. Zima je ideálním místem pro běžkaře. V Srní je udržován tzv. Srnský okruh pro běžkaře.    


Další informace: www.sumavanet.cz/srni