ČACHROV | Mikroregion Šumava Západ

ČACHROV

Nabídka

Kontakt

Ing. Jaroslav Tachovský
předseda koordinační rady

Modrava 63
34192 Kašperské Hory

E-mail:
mikroregion@sumavanet.cz

Tel: +420 602 680 178

Turistické produkty

Turistické produkty

Webkamery

Webkamery

Video

Videa z obcí

Čachrov

Nadmořská výška : 716 m.n.m.

Založení : první zmínka 1352

Počet obyvatel : 568

Velikost správního území : 8818 ha

Sídla ve správním území obce : Bradné, Březí, Čachrov, Dobřemilice, Chřepice, Chvalšovice, Javorná, Jesení, Kunkovice, Onen Svět, Předvojovice, Svinná, Zahrádka.

V letech 1380 – 1390 postavil nad levým břehem říčky Ostružné Vilém z Čachrova rozsáhlou tvrz, ze které se do dnešní doby dochovala mohutná věž s gotickými okny a portály. Vstupovalo se do ní ve výši prvního patra dodnes existujícím portálem a odtud do úzké chodby k obytným místnostem. Postupně se objekt restauruje a bude sloužit jako kulturní centrum obce.

Další zajímavou památkou je gotický kostel sv. Václava z doby kolem r. 1360, který byl opravený v 18. stol. V roce 1804 k němu byla přistavěna věž.

V okolí se těžila tuha, byla zde známá Kordíkova vápenka a pivovar. V obci byla r. 1901 postavena jedna z prvních družstevních elektráren podle návrhu Fr. Křižka. Roku 1904 byl Čachrov povýšen na městys.

Čachrovem prochází několik značených turistických tras. Zelená směrem na Strážov nebo na Keply, po modré, údolím Ostružné, je to kousek na hrad Velhartice. V podhradí hradu postupně vzniká skanzen šumavské roubené architektury. Na své si zde přijdou zejména houbaři a pěší turisté. Okolní kraj si zamiloval Jan Werich, který tu letech 1946 až 1980 v nedalekém domku sezónně pobýval.  

Cyklisté mohou využít okružní cyklotrasu č. 2037 v délce 13 km, která ovšem navazuje na bohatou síť dalších cyklostezek.
 
V zimě jsou v okolí upravené běžkařské stopy, svahy vybavené vleky jsou vzdáleny cca 800m.

Další informace: www.mestyscachrov.sumava.net